Co będzie niesztampowym prezentem, który ma przypominać o życzliwości, a jednocześnie być przydatny? Są 3 proste zasady, którymi należy się kierować, żeby prezent spełnił swoją funkcję atrakcyjnej pamiątki.

1. Codzienna niecodzienna funkcja

Dobry prezent powinien być przez obdarowanego używany jak najczęściej. Najlepiej, gdy są to rutynowe momenty dnia, jak posiłki, toaleta wieczorna czy wypoczynek. Na co dzień otaczają nas w tych momentach przedmioty, których brak od razu zaburza nam normalny rytm dnia. Czy wiesz już, co może być takim prezentem „na codzienność”?

Istotne jest też jednak miejsce - najlepsze jest to, w którym się spotykamy, które jest centralną i towarzyską częścią domu. Jak się okazuje po latach, bardzo często jest to wcale nie salon, a kuchnia z jadalnią!

Dlatego tak dobrze sprawdzają się elementy wystroju kuchni. Przyprawnik jako mebel kuchenny jest zawsze pod ręką, na oku, a gdy jest dobrze dopasowany stylem, komponuje się z wystrojem i przede wszystkim - urozmaica rutynowe gotowanie! Dlatego...

2. Okazja do refleksji

To kolejny argument za bogato wyposażonym przyprawnikiem, Może tym razem nie bazylia, a oregano? A może czas wypróbować na pizzy gotowy zestaw ziół? Każdy z tych drobnych momentów może przypomnieć o wyjątkowych chwilach, urodzinach zrobionych przez przyjaciół, Dzień Matki, czy absolutnie pierwsza i niezapomniana impreza w nowym domy, czyli parapetówka! W kuchni wspomina się gości, smak tamtych potraw, tańce i zabawy...

3. Praktyczność

To największa bolączka w kupowaniu (i przyjmowaniu) prezentów. Wiele prezentów nie jest nigdy użytych przez obdarowanych! Wszelkie okazjonalne gadżety, "śmieszne rzeczy" albo nietrafione w gusta dzieła sztuki. Dobry prezent musi pełnić praktyczną funkcję, ułatwiać życie i nie zużywać się zbyt szybko. Wszystkie te cechy posiada przyprawnik!

Jak wybrać?

Oczywiście jak z każdym meblem, tak i z przyprawnikiem jako prezentem wiąże się ryzyko, że nie będzie pasował do konkretnej kuchni. Dlatego już wcześniej

dowiedz się dyskretnie, w jakim stylu osoba obdarowywana urządziła lub urządzi najbardziej apetyczne miejsce nowego domu.

Następnie obejrzyj nasze propozycje aranżacji kuchennych, biorąc pod uwagę:

- styl,

- kolory,

- wysokość szafek,

- szerokość i głębokość blatu

- i oczywiście gust Twojego przyjaciela, mamy, babci czy teścia.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie wyświetlony.